top of page
 • Pırlanta Nedir?
  Doğal pırlantalar jeolojik süreçlerden geçerek oluşurlar. Kristalleşmeleri çok yüksek ısı ve basınç koşullarında gerçekleşir. Bu koşullar da yeryüzünün yüzlerce kilometre altında mevcuttur. Mücevher kalitesinde bir çok pırlantanın yaşının en az bir milyar olduğu bilinmektedir.
 • 4c Nedir?
  Her pırlanta farklı ve özeldir. Pırlantaların her birinin kendine has özellikleri vardır. Bu nedenle de, uzun yıllar süren çalışmalardan sonra, pırlantaları birbirinden ayıran özellikleri belirleyen uluslararası standartlar oluşturulmuştur. Pırlantaların kalitesi ve değeri 4C denilen, karat, renk, berraklık ve kesim değerlerine göre belirlenir.
 • Neden Sertifikalı Ürün Almalısınız?
  HRD Antwerp sertifikalı bir pırlanta aldığınızda, pırlantanın bütün özelliklerinin en sofistike ekipmanlarla uzman gemologlar tarafından derecelendirildiğinden emin olabilirsiniz.
 • Neden HRD Antwerp?
  Çünkü HRD Antwerp laboratuarları bu işi en doğru şekilde yapmak için gerekli olan tüm ekipmanlar ile donatılmıştır. Mücevher raporu elmasların sigortalama, miras ve yatırım amaçlı elmas alma durumlarında da kullanılmak üzere hazırlanan ve elmasın tüm özelliklerini detaylı olarak bildiren resmi bir dökümandır. Aynı zamanda, mücevherin pazar değerini belirlemek için de kullanılabilirler. Bu raporlar mücevherin temel özelliklerini açıklar, ürün üzerindeki pırlantalar ve yapımında kullanılan değerli madenlerin de genel bir tanımını yaparlar.
bottom of page