top of page
Blinding Diamonds

4C

Pırlanta tespiti için uluslararası standartlar ve 4C, bir pırlantanın kalitesini ve değerini belirler: 4C'yi oluşturan unsurlar şöyledir; Karat, Renk, Berraklık ve Kesim. HRD Antwerp uzmanlarının pırlantalarınızı analiz etmelerine izin verin, böylece hangi pırlantaları satın aldığınızı tam olarak bilirsiniz.

Her pırlanta farklı ve özeldir. Pırlantaların herbirinin kendine has özellikleri vardır. Bu nedenle de, uzun yıllar süren çalışmalardan sonra, pırlantaları birbirinden ayıran özellikleri belirleyen uluslararası standartlar oluşturulmuştur. Pırlantaların kalitesi ve değeri 4 C denilen, Karat, renk, berraklık ve kesim değerlerine göre belirlenir. HRD Antwerp olarak biz, bu karakteristikleri belirlemede uzman olan bir ekibi bünyemizde barındırmaktayız. Pırlanta Derecelendirme Sertififakalarımız, çıplak taşları 4 C olarak yukarıda bahsedilen özelliklere göre değerlendirerek, bu sektörde hizmet veren ve alan herkesi güvence altına alır.

WhatsApp%20Image%202021-05-24%20at%2013.
Fine Ring Appraisal

1C-Karat

Pırlantaların uluslararası ağırlık birimi karat olarak belirlenmiştir. Bir karat 1/5 gram ya da 100 santim olarak değerlendirilir. HRD Antwerp laboratuvarlarında kullanılan sofistike teraziler onluk basamaktan sonraki beş basamağa kadar hassas bir şekilde ağırlık ölçebilir. (0.00000)

  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • Twitter - White Circle
bottom of page