top of page
Blinding Diamonds

4C

Pırlanta tespiti için uluslararası standartlar ve 4C, bir pırlantanın kalitesini ve değerini belirler: 4C'yi oluşturan unsurlar şöyledir; Karat, Renk, Berraklık ve Kesim. HRD Antwerp uzmanlarının pırlantalarınızı analiz etmelerine izin verin, böylece hangi pırlantaları satın aldığınızı tam olarak bilirsiniz.

Her pırlanta farklı ve özeldir. Pırlantaların herbirinin kendine has özellikleri vardır. Bu nedenle de, uzun yıllar süren çalışmalardan sonra, pırlantaları birbirinden ayıran özellikleri belirleyen uluslararası standartlar oluşturulmuştur. Pırlantaların kalitesi ve değeri 4 C denilen, Karat, renk, berraklık ve kesim değerlerine göre belirlenir. HRD Antwerp olarak biz, bu karakteristikleri belirlemede uzman olan bir ekibi bünyemizde barındırmaktayız. Pırlanta Derecelendirme Sertififakalarımız, çıplak taşları 4 C olarak yukarıda bahsedilen özelliklere göre değerlendirerek, bu sektörde hizmet veren ve alan herkesi güvence altına alır.

WhatsApp%20Image%202021-05-24%20at%2013.
Fine Ring Appraisal

4C-
KESİM

Bir pırlantanın kesimi bilgi, tecrübe ve ustalık gerektirmekle beraber onun albenisini belirleyen en önemli etkendir. Doğru kesim oranlarının oluşturulması pırlantanın ışığı en iyi şekilde yansıtmasını sağlayarak optik performansın en üst düzeye taşır.Kesim ile ulaşılmak istenen ana hedefler, ışığın içeriden yansıması yani parıltı, yüzeyden en şekilde yansıması yani parlaklık ve içeriden yansırken, uygun açılarda gökkuşağı renklerine ayrılmasını sağlamak yani civelekliktir.

  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • Twitter - White Circle
bottom of page